proje konusu arıyorum

Proje konusu arıyorum diye sitemize giren birçok lisans, yüksek lisans, master doktora öğrencisine proje konusu bulmada yardımcı olmaktayız. Proje yapmak, üniversite öğrencilerinin akademik yeterliliklerinin geliştirilmesi için verilen ödevlerden biridir. Lisans projesi, yüksek lisans projesi, master projesi , doktora projesi hazırlama şeklinde kendi içinde de çeşitlere ayrılır. 

Genel olarak proje konusu arıyorum diyenlere proje konusu nasıl bulunur bu konuda kısaca bilgi vermek isteriz, proje konusu alternatiflerini alt alta not alın, içinde mantıklı mantıksız, belki de çok saçma gelebilecek olan konu başlıklarını liste olarak yazın, proje konu listesi ne kadar uzun olursa o kadar iyidir, derstesiniz, hocanız bir ip ucu verdi, listenize ekleyin, bilimsel makale okuyorsunuz, aklınıza proje konu alternatifi geldi, hemen not alın ve uzun bir liste hazırlayın. 

İkinci aşama olarak listenizde ilginizi çekecek olan konulara ait olan başlıkların yanına tik atın diğerlerinin üzerini çizin. İlginizi çeken, sevdiğiniz, hoşunuza giden proje konularını seçmekte amaç , proje hazırlarken yorulmamanızı , keyif almanızı ve sonuçta öğrenmekten keyif alacağınız başlıklar olacaktır, bu şekilde çok daha kolay yazabileceksiniz. Uzun listeden maddeleri 10 a kadar indirebilirsiniz.

Üçüncü aşama olarak kolay kaynak bulabileceğiniz, yazarken bilimsel kaynağı olan maddelerin yanına tik atın diğerlerini eleyin, aksi takdirde hazırlama aşamasında sizi çok fazla yorabilir. Maddeleri üçe indirerek çok daha kolay bir seçim yapabilirsiniz. 

proje konusu arıyorum fakat proje konusu bulamıyorum diyen lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri bu şekilde çok daha sistematik metod ile proje konusu bulabilir, projelerini çok daha kolay yapabilir, projeleri hocalarından kolayca onay alabilir. 

 

Merhaba Sait Bey,

Bana hocamızın göndermiş olduğu Outline'ın dışında aşağıda belirttiğim hususlara da dikkat edilmesini rica ederim,
 
- Review of literature'ı önemli şu aşamada benim hocam ne yaptığımızı soruyor bu alanda ( outline' ı şu aşamada göstersem yeterli mi? )
- 2014 - 2015 yılı TEOG (öğrenci kitabı, çalışma kitabı ve dinlemelerin konu dağılımı iyi mi?) kitaplarının incelenmesi.
- Speaking ve listening sınavda dolaylı olarak sorulmuş mu?
- Verilen ödevler, görevler incelenip yorum yapılmalı ( uygunluğu, anlatılan konu ile ilişkisi ve faydası )
- İngilizcede hedeflenen şartlara basılan kitap uygun mu?
- Sınav soruları incelendikten sonra daha uygun ya da alternatif soruların sorulması gerekli mi?
 
Saygılarımla,
 
Zekai

Çalışma Saatlerimiz

Ödevlerinizi 7/24 yollayabilirsiniz. Mail attıktan sonra  whatsapptan bilgi mesajı atabilirsiniz. Ödevlerinizi zamanında teslim ediyoruz. Lisans yüksek lisans ve MBA öğrencilerine tez, tez yazımı, tez düzenlemesi, ödev, makale, mühendislik çizim ve proje yapıyoruz. İletişim sayfamızda yer alan tüm telefon numaralarında whatsapp vardır, iletişimin kısıtlı olduğu durumlarda whatsapp üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. RSS

site stats

Arama Kelimeleri

Üniversite öğrencilerine 15 yıldan beri destek veren ekibimiz size sorunsuz Ödev, Tez, Proje hazırlama desteği verecektir. Arayın Serkan Hoca 05325266588

İletişim Bilgileri

 

  • Serkan Hoca : 05325266588